דניש קוסמטיקס  
 

דף הבית >> הסרת שיער לילדים >> הסרת שיער לילדות
 
שיעור יתר אצל ילדות מופיע בדרך כלל בצורת רעמה עבותה על הגב ועל הכתפיים ובמקרים מסוימים גם בגפיים ובפנים.
שיעור יתר מוגדר כשיער שלא נמצא במקומו הטבעי אליו אנו מורגלים.
הסיבה העיקרית לשיעור יתר בילדים נובעת מרמת אסטרוגן גבוהה בסמוך לסוף ההיריון. במצב נורמאלי, רמות האסטרוגן עולה עד פי אלף בנשים הרות לעומת נשים שאינן בהריון.
עליה דרמטית בכמויות ההורמונים, לקראת השלמת התפתחות העובר, מגנה עליו מפני לידה מוקדמת.
בשבוע ה 37 לערך, עור העובר מכוסה בשיער פלומתי שרובו נושר לקראת השבוע ה 42. במקרים רבים נולד ולד מכוסה פלומה שלא סיימה את תהליך הנשירה ותישור בעתיד.
ישנם גם מקרים שהפלומה נשארת ואז הדבר יחשב כשיעור יתר.
עליה בכמות האסטרוגן גורמת לשינויים בעור האישה, בכמויות שומן מצטברות על בטנה, ירכיה ושדיה ולהתעבות השיער על הגוף.
 
אם אצל בנים אפשר להתגאות בחתימת שפם ראשונית כבר בגיל 9, הרי שבמקרה זה, אצל בנות צמיחת שפם היא חוויה טראומטית.
הבנות במפגש עם חברותיהן, עסוקות כל הזמן בהשוואות, למי מביניהן יש יותר שיער על הרגליים, בבית השחי, או בידיים. וכמובן שהילדה בעלת כמות השיער הגדולה מביניהן, תחוש בושה גדולה והמצב יטריד אותה כשתרגיש שהיא שונה, דבר שעלול להוריד לה את בטחונה העצמי.
 
אמא של ילדה שקיים בה שיעור יתר, תחשוש לילדתה ותעשה כל שביכולתה למנוע מילדתה לסבול. האפשרות לגלח לילדה את השיער בגב, רק יגרום לשיעור רב יותר ולהסיר שיער בשעווה לילדה קטנה, יגרום לה סבל וייסורים. לכן, האפשרות של הסרת שיער ב IPL, היא הרע במיעוטו.
רמת הכאב נמוכה מהסרת שיער בשעווה, אבל יקרה יותר.
אפשר להתחיל טיפולים כבר מגיל 6, בתנאי שרמת עוצמת החום תתאים לסיבולת של הילדה.
 
טרם הטיפולים, צריך לבדוק אם אכן הבעיה מציקה לילדה ואם הדבר מטריד את הילדה, חובה להכין את הילדה מראש לקראת הטיפולים. יש להסביר לילדה שהסרת שיער כרוכה בהתמדה ושבסופו של דבר, היא תהיה מרוצה וגאה מהתוצאה שתהיה חלקה. אסור ללחוץ ולהכריח אותה, שכן היא יכולה להיכנס לחרדות. ההכנה צריכה להיות במספר שיחות אישיות ורק לאחר הסכמה מלאה של הילדה אפשר להתחיל.
חשוב מאוד שבין הילדה לבין המטפלת תהיה אווירה חיובית. באופן כללי, זמני הטיפולים לילדים אורכים זמן ממושך יותר מאשר לאנשים בוגרים בגלל חוסר סבלנות אצל הילדים ולכן חשוב לבצע טיפולים קצרי מועד. לדוגמא, אם מבצעים הסרת שיער בידיים, מבצעים בטיפול אחד את האמות ואת הטיפול השני את הזרועות.
חשוב להתחיל את הטיפולים רק באזור אחד ולהתחיל עם האזורים הפחות רגישים כמו, השוקיים והזרועות. אזורים רגישים לחום הם הגב והירכיים.
 
הטיפול הראשון הוא החשוב ביותר ואם הוא צלח, תהיה אפשרות להמשיך, אבל אם הוא לא יצלח, אזי לא יתאפשרו טיפולים נוספים אחריו. הטיפול הראשון יהיה פחות יסודי ויותר ניסיוני, כלומר, העבודה תתבצע בעוצמת חום מאוד נמוכה ומגמת הטיפול יהיה לצורך המחשה והסתגלות.
 
האימא מטבעה מגוננת על הילדה ואם האימא בעצמה מפוחדת, היא משרה ומעבירה את החרדות והפחדים לילדה. במידה והדבר אפשרי, רצוי שלטיפולים יגיע האב עם הבת, בגלל שלרוב, האבות משרים יותר אומץ וביטחון.
 
הסרת שיער לילדים מצריכה המון סבלנות מפני שכמות הטיפולים היא גבוהה מהמקובל.
הטיפול משפיע ועובד על הפיגמנט שבשערה ולכן הגיל אינו רלוונטי.
בסיום הטיפולים, כשהאזור חלק, לילדה יהיה נוח יותר מבחינה חברתית ושתגיע לשלב גיל ההתבגרות תתחלנה לצאת ולצמוח שערות אחרות שבתקופת ההסרה, לא היו קיימות ובכל מקרה כמותן יהיה נמוך בהרבה, אלמלא ההסרה שבוצעה.

 מכתב תודה מהנסיכה פוקהונטס 19.03.2014
 
" דניש קוסמטיקס -  להיות חלקים במיוחד "
 
כל הזכויות שמורות © דניש קוסמטיקס
 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
לייבסיטי - בניית אתרים